FLTR już działa!
Nazywam się Jan Dziekoński i witam Cię serdecznie na łamach FLTR!
Jeśli czytasz te słowa, to zapewne znamy się już dotychczasowej współpracy na rynku nieruchomości, a może z mojego bloga, YouTube'a, podcastu, czy kanałów social media poświęconych nieruchomościom - ale może to nasze pierwsze spotkanie. Niezależnie jak tu trafił_ś to mam nadzieję, że FLTR będzie ważnym miejscem dla Twoich inwestycji, biznesu nieruchomościowego, czy rozwoju zainteresowań i pasji.
Zapraszamy!
FLTR w kilku zdaniach
FLTR to nowe miejsce na mapie mediów, instytucji badawczych, think-tanków i firm doradczych zajmujących się rynkiem nieruchomości. Dostępne dla każdego, choć powstało z myślą o ekosystemie rynku nieruchomości.
Na FLTR spotykają się nieruchomościowi przedsiębiorcy, duże korporacje, drobni inwestorzy, czy po prostu osoby zainteresowane tematyką nieruchomości mieszkaniowych. To jest ów ekosystem.
Z mojego doświadczenia uczestnikom naszego ekosystemu brakuje dostępu do obiektywnego spojrzenia na sytuację i przyszłość naszej branży. Dominuje szum i chaos marketingu oraz partykularnych interesów. FLTR ma to zmienić!
Dlaczego warto skorzystać z FLTR? Poza oszczędnością czasu poświęcanego na śledzenie rynku FLTR ma stanowić źródło pozytywnego i zdrowego impulsu do pielęgnowania i wzrostu Twojego biznesu, motywacji do odważnego działania, ale też jego ochrony przed nieoczekiwanymi zagrożeniami.
O czym piszemy na FLTR?
Publikacje na FLTR obejmują:
- FLTR rynku - w którym omawiamy syntetycznie wydarzenia w otoczeniu rynkowego, gospodarczego i prawnego dla rynku nieruchomości,
- FLTR trendów - w którym badamy i monitorujemy trendy makroekonomiczne, rynkowe i konsumenckie,
- FLTR konkurencji - w którym analizujemy strategie i modele biznesowe liderów i nowych konkurentów na tym rynku.
FLTR tak naprawdę działa od miesiąca w formule stealth, dlatego pojawiło się na nim szereg artykułów.
Obecnie pracujemy przede wszystkim nad czterema tematami:
- analiza scenariuszy stóp procentowych - stopy procentowe mają ogromny wpływ na cykliczność sektora nieruchomości. Jakiej spodziewać się ścieżki stóp procentowych, jakie są alternatywne scenariusze, kiedy mogą nastąpić i przede wszystkim - co to oznacza dla biznesu nieruchomościowego i jak się do tego przygotować!
- rynek PRS - sektor rynek private rented sector jest jednym z dynamiczniej rozwijających się sektorów nieruchomości w Polsce, mimo trudności w innych sektorach - zwłaszcza deweloperskim. Czym jest i jak funkcjonuje rynek PRS, kim są kluczowi gracze oraz dominujące strategie, w jaki sposób dobierają nieruchomości i najważniejsze - w jaki sposób zaistnieć na tym rynku!
- scenariusze rozwoju popytu na mieszkania - obecne zmiany struktury popytu, jak i nowe trendy zapowiadają, że przyszły cykl nieruchomościowy będzie inny niż poprzedni. Jak kształtował się popyt na mieszkania historycznie, kto i dlaczego kupował, jakie były segmenty klientów, które segmenty będą kupowały w przyszłości i dlaczego, jakiego produktu będą poszukiwały, jak wpłynie na to demografia i trendy konsumenckie oraz najważniejsze - jak dopasować do tego biznes nieruchomościowy!
- trendy legislacyjne i fiskalne dla rynku nieruchomości - rynek nieruchomości w Polsce jest pod coraz większą presją legislacyjną i fiskalną. Dokąd może zmierzać polityka legislacyjna i fiskalna dla rynku nieruchomości? Jakich zmian regulacyjnych i podatkowych możemy się spodziewać, jak te zmiany wpłyną na warunki prowadzenia biznesu nieruchomościowego oraz najważniejsze - jak dostosować biznes nieruchomościowy do nadchodzących zmian?
Kompletną listę obecnych i nadchodzących publikacji znajdziesz poniżej:
Listę obecnych i nadchodzących publikacji znajdziesz poniżej:
Jak skorzystać z FLTR?
FLTR jest skierowany tylko i wyłącznie do jego subskrybentów - w wersji płatnej lub bezpłatnej.
Subskrypcja premium FLTR
Płatna subskrypcja FLTR daje dostęp do cotygodniowego newslettera oraz wszystkich treści premium
Bezpłatny FLTR
Bezpłatny dostęp do FLTR daje możliwość przeczytania archiwalnych artykułów, jak i dostęp do pojedynczych treści premium
Dyskusja subskrybentów