FLTR #97: Kolejna część szóstej analizy z serii "Monografie miast": Trójmiasto | część 2: Rynek nieruchomości
Drodzy subskrybenci FLTR!
Z przyjemnością prezentujemy kolejną część szóstego wydania naszej serii analiz poświęconych miastom wojewódzkim Polski. Kontynuując rozpoczętą przez nas analizę Trójmiasta, przychodzimy do Państwa z jej drugą częścią - rynkiem nieruchomości!
Trójmiejski rynek nieruchomości, jest jednym z najdynamiczniejszych w Polsce, przyciągając wielu potencjalnych inwestorów. W efekcie jednak łatwo o błędne decyzje inwestycyjne, bo ceny gruntów i mieszkań bywają tu mocno zawyżone, rynek potrafi przechodzić przeceny, a w stosunku do innych porównywalnych miast stopy zwrotu jedne z niższych w kraju. Są też jednak Ci co dostrzegają potencjał w tej atrakcyjnej lokalizacji, szczególnie w segmencie premium i wynajmu krótkoterminowego. Różnorodne atuty Trójmiasta napędzają stały rozwój rynku w różnych jego sektorów, a to z kolei przyczynia się, że rynek ten jest bardziej podatny na wahania koniunktury. Trójmiasto to zespół miast, który daje sporo możliwości, ale jednocześnie wymaga specyficznego i strategicznego podejścia - z dużym marginesem błędu do popełnienia w przypadku wyboru nietrafnej lokalizacji inwestycji. Inwestorzy muszą zmierzyć się z ograniczoną dostępnością gruntów, ale jest to wciąż miejsce nie w pełni eksplorowane przez chociażby sektor PRS i PBSA.
W drugiej części naszej kompleksowej analizy 360 stopni dot. Trójmiasta skupiliśmy się na wnikliwej analizie rynku nieruchomości, badając zarówno statystyki, jak i jakościowe trendy. Przyjrzeliśmy się działaniom inwestorów i graczy biznesowych oraz czynnikom wpływającym na ich strategiczne decyzje biznesowe. Całość podsumowaliśmy analizą SWOT, aby przedstawić kompleksowo szanse i zagrożenia dla trójmiejskiego rynku nieruchomości.
Zapraszamy do lektury i oglądania!
W dzisiejszym FLTR przeczytasz o: