FLTR #95: Szósta analiza z serii "Monografie miast": Trójmiasto | część 1: Makrootoczenie rynku nieruchomości

Drodzy subskrybenci FLTR!

Z przyjemnością prezentujemy piąte wydanie naszej serii analiz poświęconych miastom wojewódzkim Polski. Tym razem skupiamy się na Trójmieście!

Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot, to dynamiczna metropolia nad Bałtykiem, określana jako "serce Pomorza". Ten unikalny zespół trzech miast łączy w sobie bogatą historię, nowoczesną infrastrukturę oraz wyjątkowy nadmorski charakter. Gdańsk, pełen zabytków i tradycji handlowej, ale też biznesu i uczelni, Gdynia – młode i nowoczesne miasto portowe, oraz Sopot – popularny kurort wypoczynkowy, tworzą razem jeden z najważniejszych ośrodków gospodarczych, turystycznych i kulturalnych w Polsce. Trójmiasto przyciąga inwestorów, turystów, a szczególnie nowych mieszkańców, głównie dzięki wysokiej jakości życia i bardzo dobremu skomunikowaniu.

W naszej kompleksowej analizie 360 stopni skupimy się na demografii i rynku nieruchomości w Trójmieście, badając zarówno statystyki, jak i jakościowe trendy. Przyjrzymy się działaniom inwestorów i graczy biznesowych oraz czynnikom wpływającym na ich strategiczne decyzje biznesowe. Całość podsumujemy analizą SWOT, aby przedstawić dwa wskazane przez nas scenariusze rozwoju miasta - optymistyczny i pesymistyczny.

Mając na względzie wielkość i złożoność trójmiejskiego rynku, postanowiliśmy podzielić naszą analizę na dwie osobne publikacje - niniejszą część 1 dotyczącą makrootoczenia oraz część 2 opisującą wnikliwie rynek nieruchomości, którą opublikujemy za 2 tygodnie w #97 FLTR.

Zapraszamy do lektury i oglądania!

0:00
/1:32

PS. Zaktualizowaliśmy dashboard "Rynek najmu, PRS i PBSA" w wersji Pro o dane nowych projektów PRS i PBSA. W efekcie liczba mieszkań PRS w eksploatacji wzrosła do 20 000, a łóżek PBSA do prawie 12 000.

Dashboard 4: Rynek najmu, PRS i PBSA (wersja Pro)
Dashboard analityczny “Rynek najmu, PRS i PBSA” ma na celu zebranie i pokazanie danych nt. aktualnego stanu rynku najmu mieszkań, w tym najmu instytucjonalnego oraz umożliwienie monitorowania sytuacji na szerokim rynku najmu

W dzisiejszym FLTR przeczytasz o: