FLTR #88: Kolejna część piątej analizy z serii "Monografie miast": Warszawa | część 2: Rynek nieruchomości

Drodzy subskrybenci FLTR!

Z przyjemnością prezentujemy kolejną część piątego wydania naszej serii analiz poświęconych miastom wojewódzkim Polski. Kontynuując rozpoczętą przez nas analizę Warszawy, przychodzimy do Państwa z jej drugą częścią - rynkiem nieruchomości!

Warszawski rynek nieruchomości, będący jednym z najbardziej konkurencyjnych w Polsce, przyciąga wielu nowych graczy, którzy widzą w stolicy potencjał do realizacji ambitnych projektów deweloperskich, także w sektorze premium - ale też mierzy się z brakami gruntów i wysokimi cenami, skutkując niższymi stopami zwrotu. Silnie zróżnicowany popyt wiąże się z inwestycjami w wiele segmentów rynku, w tym nieruchomości mieszkaniowe, biurowe, czy sektor PRS i PBSA - ale realizacja inwestycji w Warszawie związana jest z długim procedowaniem PnB. Wreszcie mimo zamożności jest to jeden z bardziej wrażliwych na dostępność kredytów rynek. W skrócie - mimo wielu zalet stolica jest wymagającym miejscem do budowania biznesu nieruchomościowego i wymaga przemyślanej strategii, ale potrafi odpłacić się sensownymi zyskami.

drugiej części naszej kompleksowej analizy 360 stopni dot. Warszawy skupiliśmy się na wnikliwej analizie rynku nieruchomości, badając zarówno statystyki, jak i jakościowe trendy. Przyjrzeliśmy się działaniom inwestorów i graczy biznesowych oraz czynnikom wpływającym na ich strategiczne decyzje biznesowe. Całość podsumowaliśmy analizą SWOT, aby przedstawić kompleksowo szanse i zagrożenia dla warszawskiego rynku nieruchomości.

Zapraszamy do lektury i oglądania!

Monografie miast: 🧜‍♀️ Warszawa | część 1: Makrootoczenie rynku nieruchomości
Jakie są silne i słabe strony Warszawy pod względem inwestycyjnym? Jakie są szanse i zagrożenia dla firmy lub inwestora inwestującego w Warszawie?
0:00
/2:04

W dzisiejszym FLTR przeczytasz o: