FLTR #75: Rynek prywatnych akademików - nowa funkcjonalność dashboardu!
W okrągłym numerze #75 FLTR publikujemy wersję 2.o naszego ostatniego dashboard FLTR. W ramach aktualizacji dashboard ten objął nie tylko rynek najmu i PRS, ale także sektor prywatnych akademików (tzw. PBSA).
Rynek najmu to nie tylko mieszkania - około 15% popytu generują studenci, a jak wiemy z analizy Poznania czy Wrocławia - w niektórych miastach stanowią oni nawet 20% mieszkańców i znacznie więcej popyt na najem. Konkurencja w segmencie pokoi dla studentów, zwłaszcza obcokrajowców, jest jeszcze bardziej skoncentrowana i profesjonalna, niż w zwykłych mieszkaniach. Także sam sektor PBSA jest większy w porównaniu do potencjalnej klienteli, bo fazę szybkiego wzrostu odnotował on wcześniej niż sektor PRS.
W efekcie naszej aktualizacji dashboard nr 4 - dotychczas umożliwiający analizę danych cenowych i podażowych na rynku najmu, a także monitorowanie ponad 38 tysięcy mieszkań z sektora PRS - obecnie śledzi także 15 tysięcy łóżek w prywatnych akademikach. To istotne rozszerzenie jego funkcjonalności. Dodatkowo na skutek aktualizacji bazy danych także baza mieszkań PRS jest większa o 2200 mieszkań - a w efekcie większa niż innych firm doradczych (porównując stan mieszkań na koniec 2023 roku).
W dzisiejszym FLTR przeczytasz o:
📈 Dashboard 4: Rynek najmu, PRS i PBSA
Dashboard analityczny "Rynek najmu, PRS i PBSA" ma na celu zebranie i pokazanie danych nt. aktualnego stanu rynku najmu mieszkań, w tym najmu instytucjonalnego i prywatnych akademików oraz umożliwienie monitorowania sytuacji na szerokim rynku najmu (czynsze, podaż ofert), jak i zidentyfikowania niemal wszystkich nieruchomości z sektora najmu instytucjonalnego w Polsce.
👉 Dashboard 4: Rynek najmu, PRS i PBSA
Dashboard można stosować do:
- 📈 analizy i prognozy sytuacji na rynku najmu mieszkań (jak zmieniają się czynsze najmu? ile jest ofert najmu? ile trwa wynajęcie mieszkania?),
- 🔎 analizy lokalizacji pod inwestycje na wynajem mieszkań i prywatnych akademików (gdzie są położone istniejące budynki na wynajem oraz ile liczą mieszkań? gdzie będą kolejne budynki? kiedy wejdą do użytkowania?),
- 🚨 monitorowania konkurencji na rynku najmu (ile jest oraz ile będzie mieszkań na wynajem PRS i łóżek PBSA? kiedy i gdzie konkurencja wejdzie na rynek? co robią poszczególni gracze?).
Za jego pomocą można odpowiedzieć na takie pytania jak:
- Jak zmieniają się ofertowe i transakcyjne czynsze najmu mieszkań w największych miastach Polski?
- Jak zmienia się podaż ofert najmu mieszkań?
- Jak rozwija się sektor najmu instytucjonalnego i prywatnych akademików w Polsce?
- Jakie ambicje mają poszczególni gracze rynku PRS i PBSA?
- Gdzie dokładnie znajdują się budynki PRS i PBSA – wynajmowane, budowane i te w przygotowaniu?
Dashboard jest skierowany do szerokiego grona adresatów:
- Inwestorzy indywidualni w sektorze najmu
- Inwestorzy instytucjonalni z sektora PRS / PBSA
- Banki / fundusze PE (finansujące ww. inwestycje)
- Agenci nieruchomości oraz operatorzy najmu
- Deweloperzy (działający w segmencie PRS / PBSA)
- Firmy budowlane
Więcej informacji o dashboardach FLTR
Każdy dashboard FLTR ma sprecyzowane zadanie, wspierające przedsiębiorców na rynku nieruchomości - pierwszy z nich posłuży do strategicznych analiz cen. Wszystkie dashboardy publikowane przez FLTR znajdą Państwo w zakładce Dane na górze strony. To pełnowartościowe narzędzia są dostępne wyłącznie dla Państwa - naszych Subskrybentów premium - w ramach tej samej, niezmiennej ceny!
A w kolejnych odcinkach newsletteru przeczytacie między innymi o:
- Monografie miast: Łódź
- Co wpływa na koszty energii
- W górę, czy w dół? Status gospodarki i rynku nieruchomości Q2 2024
- Co wpływa na ceny materiałów budowlanych
- Strategie czołowych deweloperów mieszkaniowych (część 4 - case study graczy regionalnych)
- Przegląd systemów informatycznych na rynku nieruchomości i strategia IT
- Segmentacja behawioralna klientów na rynku nieruchomości
Nasz plan publikacji znajdziesz tutaj: LINK
Dziękujemy za uwagę!
Zespół FLTR
PS. Z przyjemnością poznamy Twój feedback na temat tego newsletteru oraz zapraszamy do przesyłania uwag i pytań na fltr@fltr.pl
Dyskusja subskrybentów