FLTR #103: Kolejna część ósmej analizy z serii "Monografie miast": Katowice i GZM | część 2: Rynek nieruchomości
Drodzy subskrybenci FLTR!
Z przyjemnością prezentujemy kolejną część ósmego wydania naszej serii analiz poświęconej miastom wojewódzkim Polski. Kontynuując rozpoczętą przez nas analizę Katowic i GZM, przychodzimy do Państwa z jej drugą częścią - rynkiem nieruchomości!
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia (GZM) to unikalny związek 41 miast i gmin, w tym Katowic – stolicy województwa śląskiego. Region przyciąga uwagę inwestorów dzięki wysokim stopom zwrotu, łatwiejszej realizacji projektów oraz zapotrzebowaniu na nowe mieszkania. Dynamiczny rozwój GZM wiąże się także z depopulacją, lokalnym ryzykiem, słabą infrastrukturą, cyklicznością gospodarczą czy wysoką podażą na rynku pierwotnym. Transformacja obrazu miast GZM i rynku pracy otwiera szanse na przyciąganie nowych mieszkańców i inwestorów, pod warunkiem wdrożenia przemyślanej strategii rozwoju. Jednocześnie istniejące problemy, związane chociażby z nadpodażą wymagają skutecznych działań, które będą równoważyć potrzeby mieszkańców i oczekiwania rynku.
Bo Śląskie to nie ino hołda, gruba, familoki, jak myślą Warszowioki.
W drugiej części naszej kompleksowej analizy 360 stopni dot. Katowic i GZM skupiliśmy się na wnikliwej analizie rynku nieruchomości, badając zarówno statystyki, jak i jakościowe trendy. Przyjrzeliśmy się działaniom inwestorów i graczy biznesowych oraz czynnikom wpływającym na ich strategiczne decyzje biznesowe. Całość podsumowaliśmy analizą SWOT, aby przedstawić kompleksowo szanse i zagrożenia dla śląskiego rynku nieruchomości.
Zapraszamy do lektury i oglądania!
W dzisiejszym FLTR przeczytasz o: